Skorek pospolity - wygląd i charakterystyka

Skorek pospolity to bardzo popularny i powszechny owad, który jest łatwo rozpoznawalny poprzez cęgi, które znajdują się na końcu odwłoka. Charakterystyczne jest również to, że ma ten owad bardzo spłaszczone ciało i tylne skrzydełka są błoniaste. Warto wspomnieć, że samica od samca różni się budową cęgów. Skorek może osiągnąć między 9,5 mm a 16 mm. Dobrze jest też wspomnieć, że skorek może mieć ubarwienie między żółtobrunatnym a rudobrązowym do brązowego koloru.

Zwalczanie Skorka pospolitego

Świetnym sposobem na zwalczanie skorka pospolitego jest całościowa dezynfekcja pomieszczenia oraz mieszkania, jeśli występują skorki w dość dużej ilości. Dobrym sposobem może być również przygotowanie pułapek, do których skorki wejdą lub jeśli są pojedyncze szkodniki, to można też je odkurzyć. Po zwalczeniu szkodników należy dokładnie posprzątać mieszkanie.

Skorek pospolity - występowanie

Owad ten występuje w Afryce, Ameryce Północnej, Azji oraz w Europie. Dlatego też mogą one występować w Polsce i są tutaj bardzo popularnymi owadami, które najczęściej pojawiają się w okresie wiosennym i letnim, kiedy to owady budzą się do życia po okresie zimowym. Dobrze jest dodać, że do Polski prawdopodobnie dostał się skorek pospolity za pomocą transportu morskiego.