Mrówka faraona– wygląd, charakterystyka

Mrówka faraona osiąga zaledwie 1,5 – 2 mm długości. Posiada charakterystyczne żółtawe zabarwienie. Są to owady stołeczne, które tworzą kolonie, złożone z setek lub tysięcy osobników. Co ciekawe w przypadku, kiedy kolonie dwóch królowych są zbyt blisko siebie wówczas stają się dla siebie wrogami. Jednak tego typu zachowania nie występują w przypadku mrówek faraona. Tym samym w jednej kolonii może być kilka królowych, które współpracują. Podobnie jest w przypadku sąsiednich kolonii, które łączą się szlakami oraz przenikają się, tworząc tak zwane kolonie wielogniazdowe. Jest to bardzo inwazyjny gatunek, który może zamieszkiwać całe kompleksy, osiedla oraz miasta.

Zwalczanie mrówki faraona

W zwalczaniu mrówek faraona najlepiej wykorzystać specjalistyczne środki. Można także wykorzystać domowe sposoby, na przykład sok z cytryny, cynamon, sól czy drożdże. Wystarczy posypać miejsca, gdzie znajdują się mrówki.

Występowanie – mrówka faraona

Mrówka faraona chętnie zamieszkuje siedziby ludzkie. Najczęściej są to zamknięte przestrzenie, gdzie wilgotność wynosi nawet 80%, a temperatura przekracza 20 stopni. Mrówka faraona pochodzi prawdopodobnie z Afryki Zachodniej, jednak obecnie ze względu na rozwiniętą turystykę oraz szlaki komunikacyjne, gatunek ten występuje na całym świecie.