Pszczoła – wygląd, charakterystyka

Pszczoły to owady społeczne. Posiadają aż trzy pary odnóży, przezroczyste skrzydła oraz ogromne oczy. Charakterystyczny brunatno-żółty tytuł pokryty jest licznymi włoskami. W gnieździe pszczół występuje hierarchia obowiązków, tym samym rozmiary ciała oraz wygląd każdego osobnika uzależnione są od pełnionych przez niego funkcji. Nazywa się to polimorfizmem.

Zwalczanie pszczoły 

Kiedy pszczoły osiedlą się na przykład na poddaszu wówczas warto wezwać specjalistów, którzy będą w stanie usunąć cały rój. Natomiast przy niedużych ilościach pszczół można wykorzystać specjalistyczne preparaty owadobójcze. Należy opryskiwać dokładnie gniazdo, zachowując jednocześnie odpowiedni dystans.

Występowanie – pszczoła

Pszczoły występują niemalże na całym świecie, a w szczególności na terenach Azji Zachodniej, Europie oraz Afryki Północnej. Nie zasiedlają jedynie obszarów najbardziej wysuniętych na północy ze względu na zbyt niskie temperatury. Ogromne rozpowszechnienie pszczół na świecie wynika między innymi z działań pszczelarzy, prowadzących hodowle w ulach. Jednak występują także dzikie pszczoły miodne, które zakładają swoje gniazda między innymi w dziuplach drzew.