Ziarnojad brazylijski - wygląd, charakterystyka

Ziarnojad brazylijski jest chrząszczem z rodziny strąkowców. Samice nieco różnią się od płci przeciwnej, posiadają oliwkowo-brązową barwę i osiągają długość ciała w przedziale 2 - 2,2 mm. Samce są jasnobrązowe, a długość ich ciała liczy od 1,6 do 1,8 mm. Ziarnojady mają szeroką, czarną głowę z białymi kępkami włosów, która kształtem przypomina trójkąt.

Zwalczanie ziarnojada brazylijskiego

Ziarnojad brazylijski jest szkodnikiem, który może wyrządzić potężne zniszczenia nie tylko w małych, prywatnych gospodarstwach, lecz także na dużych powierzchniach magazynowych. By uniemożliwić ziarnojadom żerowanie, należy zadbać o odpowiednią temperaturę pomieszczenia, jeśli będzie wysoka - będzie to sprzyjało namnażaniu się ziarnojadów. W przypadku zauważenia wielu osobników należy skontaktować się z firmą oferującą profesjonalne usługi eliminacji szkodników, a wykwalifikowani pracownicy dobiorą odpowiednią metodę.

Ziarnojad brazylijski - występowanie

Ziarnojad brazylijski wywodzi się z Ameryki Łacińskiej. Szkodnik ten nie lubi zimna, obecnie występuje w rejonach świata, w których panują wysokie temperatury. Żeruje przede wszystkim na fasoli, a także na grochu, soi i innych nasionach roślin motylkowatych.