Łyszczynka dwupunktowa - wygląd, charakterystyka

Łyszczynka dwupunktowa jest niewielkim chrząszczem z rodziny łyszczynkowatych. Jej zaokrąglone ciało jest pokryte chitynowym pancerzem w brązowym kolorze, a na górze wyraźnie rysują się dwa jaśniejsze punkty, od których pochodzi jej nazwa. Niewielka głowa zakończona jest cienkimi czułkami, które wyraźnie rozszerzają się na końcu.

Zwalczanie łyszczynki dwupunktowej

Zwalczanie zauważonych w domu lub magazynach łyszczynek to bardzo ważna kwestia, ponieważ zaatakowane produkty spożywcze kategorycznie nie nadają się już do jedzenia. Przede wszystkim należy sprawdzić wszystkie produkty i pozbyć się tych, które zostały zaatakowane. Ważne jest dbanie o to, aby każdy produkt był przechowywany w optymalnych warunkach, tak więc mięso i sery muszą być w chłodniach lub lodówkach, a ziarna w miejscach suchych i czystych. Jeśli populacja łyszczynki jest duża, może być konieczne skorzystanie z natrysków lub wezwanie fachowców, którzy zlikwidują siedlisko.

Łyszczynka dwupunktowa - występowanie

Łyszczynka dwupunktowa jest szkodnikiem, który żywi się zarówno ziarnami i nasionami, jak i wszelkimi produktami pochodzenia zwierzęcego. Jeśli zostanie zauważona, można się spodziewać, że przyciągnęły ją resztki albo źle przechowywane produkty.