Xilix Gel – żelowanie, opis preparatu na korniki

Walka z kornikami w różnorodnych powierzchniach czy elementach wykonanych z drewna bywa niezwykle trudna i uporczywa. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością oraz uznaniem cieszy się Xilix Gel. To produkt oparty na innowacyjnej, nowoczesnej technologii, która skutecznie rozprawia się ze szkodnikami, które „mieszkają” w drewnie. Jak działa preparat na korniki Xilix Gel? Czym się charakteryzuje? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Czytaj dalej

Dezynsekcja mikrofalowa – opis niechemicznej metody zwalczania szkodników drewna

Zastosowanie drewna jako elementu wyposażenia oraz budowy domów jest rzeczą powszechną. Jednak nieodpowiednie zabezpieczenie jego struktury może z czasem przyczynić się do zagnieżdżenia w jego wnętrzu niektórych drewnożernych owadów. Jednym ze sposobów walki z nimi jest metoda dezynsekcji mikrofalowej drewna. Zastosowanie jej ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Warto więc przyjrzeć się bliżej ogólnej specyfikacji tej metody.

Czytaj dalej

Korniki czy szkodniki drewna?

Co chrobocze nam w domu i jak się tego pozbyć?

Potocznie wszystkie owady niszczące drewno nazywamy kornikami. To nazwę tych owadów przywołujemy, gdy słyszymy charakterystyczny odgłos ich żerowania w starych meblach czy ściankach zbudowanych z płyt wiórowych. W rzeczywistości jednak słyszymy nie korniki, a zupełnie inne owady. Wszystkie one zaliczają się do szkodników drewna. Niestety, czasami atakują one nawet świeże drewno.

Czytaj dalej

Domowe sposoby na korniki (szkodniki drewna) – czy istnieją i są skuteczne?

Drewniane wyposażenie bądź różnorodne elementy naszych domów, mieszkań, altan czy tarasów to ich najpiękniejszych ozdoby. Pomimo tego, że drewno uważne jest za jeden z najbardziej ekskluzywnych, trwałych materiałów budowlanych, czasami zdarza się, że atakują go różnorodne szkodniki, które żywią się nim, zostawiając nieestetyczne wżery osłabiające całą konstrukcję. Czy domowymi sposobami można zwalczyć szkodniki drewna? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Czytaj dalej

Gazowanie spuszczela cena, cennik. Ile kosztuje fumigacja? Koszty w 2023 roku

Bardzo często drewno użytkowane do budowy więźby dachowej lub całego domu jest atakowane przez korniki. Te zniszczenia mogą obejmować różne elementy i wymagają szybkiego działania. Pamiętajmy o tym, że korniki mogą niszczyć każdy rodzaj drewna. W takiej sytuacji niezbędne jest zastosowanie fumigacji domu. Ile kosztują te usługi? Od czego zależy cena fumigacji domu? Co trzeba wiedzieć?

Czytaj dalej