Xilix Gel – żelowanie, opis preparatu na korniki

Walka z kornikami w różnorodnych powierzchniach czy elementach wykonanych z drewna bywa niezwykle trudna i uporczywa. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością oraz uznaniem cieszy się Xilix Gel. To produkt oparty na innowacyjnej, nowoczesnej technologii, która skutecznie rozprawia się ze szkodnikami, które „mieszkają” w drewnie. Jak działa preparat na korniki Xilix Gel? Czym się charakteryzuje? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

 

Xilix Gel i jego charakterystyka

Zwalczanie szkodników drewna, inaczej zwanych drewnojadami, przy użyciu Xilix Gel jest zabiegiem niezwykle skutecznym oraz prostym w wykonaniu. Żel owadobójczy Xilix jest produktem niezwykle wydajnym oraz bezpiecznym w użyciu zarówno dla użytkowników, jak i dla otoczenia. Na szczególne wyróżnienie zasługują tiksotropowe właściwości prezentowanego żelu. Inną nazwą tiksotropii jest pamięć cieszy.

W praktyce oznacza to, że żel działa na podstawie zależności lepkości od czasu, przez który działają siły ścinające. Mówiąc prostym językiem, żel Xilix zachowuje się tak, jakby pamiętał, co się z nim działo. To właśnie w tych właściwościach tkwi sekret skuteczności działania produktu. Niebywałą zaletą Xilix Gel jest fakt, iż nie barwi on na stałe drewna, przez co nie pozostawia śladów, które świadczyłyby o stosowaniu preparatu.

W składzie żelu Xilix Gel można odnaleźć permetrynę. To syntetyczny, organiczny związek chemiczny. Jej cechą charakterystyczną jest silna toksyczność dla owadów, organizmów wodnych i kotów. Co ciekawe, nie wykazuje jednak ona takiego działania dla ludzi. Przy użyciu właściwych środków ochronnych, stosowanie Xilix Gel jest całkowicie bezpieczne dla naszej skóry.

Produkt wykazuje skuteczne działanie na wszystkie gatunki szkodników drewna, m.in. na: termity, miazgowce, drwalniki czy spuszczela pospolitego.

 

Żelowanie przy pomocy preparatu Xilix Gel

Żelowanie przy użyciu Xilix Gel i jego tiksotropowych właściwości sprawia, że preparat może być nakładany grubymi warstwami, które nie spływają po drewnianych powierzchniach. Co więcej, by skutecznie żelować drewno zainfekowane kornikami czy innymi drewnojadami, nie ma konieczności wiercenia i wtryskiwania żelu, co uszkadza drewniane powierzchnie. Co więcej, Xilix Gel jest preparatem, który zmniejsza ilość warstw koniecznych do skutecznego działania- bardzo szybko przenika do wnętrza drewna.

Do naszej dyspozycji pozostają trzy metody nakładania preparatu Xilix Gel. Możemy używać tradycyjnego pędzla, natrysku bądź spryskiwacza. Co ważne, żel powinniśmy stosować w temperaturach co najmniej 10°C. Żelowanie nie powinno odbywać się na drewnie zamarzniętym oraz także na powierzchniach, które mają kontakt z żywnością.

Żelowanie przy użyciu Xilix Gel może odbywać się na każdym rodzaju drewna- iglastym, liściastym, drewnie litym czy materiałach drewnopochodnych. Co więcej, środek może zostać użyty zarówno na zewnętrznych, jak i wewnętrznych elementach drewnianych. Skuteczność działania odnotowano zarówno na drewnie suchym, jak i zawilgoconym, mokrym czy na powierzchni drewnianej, która ma kontakt z glebą czy wodą morską.