Mól nasienniczek - wygląd, charakterystyka

Mól nasienniczek to owad z rodziny krasówkowatych, które charakteryzują się wydłużonymi skrzydłami. Wyróżnia się niewielką długością wynoszącą od 7 do 12 milimetrów. jego skrzydła są żółto-brązowe, a głowa i tułów przyjmują brunatną barwę. Ponadto środkowa część owada jest ozdobiona czarnymi plamkami. Na jego ciele można zauważyć nieliczne włoski. 

Zwalczania mola nasienniczaka

Ten szkodliwy gatunek motyla może być zwalczany na kilka sposobów. Najefektywniejszym z nich jest stosowanie środków chemicznych nanoszonych na zaatakowany obszar. Poza tym można skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy oferującej usługi z zakresu dezynfekcji oraz dezynsekcji. Tego rodzaju fachowcy są w stanie przeprowadzić niezwykle skuteczną operacje gazowania omawianego rodzaju owadów.

Mól nasienniczek - występowanie

W Polsce mól nasienniczek jest spotykany w całym kraju. Zazwyczaj jest widywany w okresie maja do września. Jego gąsienice preferują żerowanie w ziarnach zbóż przez stanowią częsty problem dla osób prowadzących magazyny z tego rodzaju produktami. Poza ty opisywany szkodnik może zjadać nasiona, wełnę, różnego rodzaju skóry, a nawet klej do tapet w wilgotnych mieszkaniach.