Mysz domowa - wygląd, charakterystyka

Mysz domowa charakteryzuje się opływowym kształtem, ma zazwyczaj jednolitą barwę futra, posiada krótkie kończyny, oczy rozstawione po bokach pyska oraz stosunkowo duże, zaokrąglone małżowiny uszne. Długość jej całego ciała osiąga zwykle do 9 cm. Gryzoń ten jest zaliczany do gatunków wszystkożernych. Mysz domowa nie gromadzi sobie zapasów. Swoje gniazdo buduje jak najbliżej człowieka, w ścianach domu lub mieszkania. Może zmieścić się w niemal każdej szczelinie.

Zwalczanie Myszy domowej

Istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się myszy z domu. Do najbardziej popularnych należy gipsowanie dziur, szpar oraz wszelkich szczelin w ścianach. Znalezienie ubytków w ścianie, przez które mogą wchodzić myszy i precyzyjne zaklejenie gipsem jest konieczne. Warto również chować dokładnie żywność spożywczą, jeśli zostaną resztki jedzenia, to nie zostawiamy ich na wierzchu lecz chowamy do plastikowych pojemników.

Mysz domowa - występowanie

Tereny, gdzie występuje ten gryzoń, to pierwotnie stepy północnej Afryki, południowo - wschodniej Europy i Azji. Obecnie występuje na obszarach środowiska naturalnego, a także wszędzie tam, gdzie żyje człowiek. Na wsi zaobserwowanie myszy domowej jest na porządku dziennym, w mieście istnieje mniejsze prawdopodobieństwo. Wraz z rozwojem rolnictwa mysz towarzyszy człowiekowi w jego miejscu zamieszkania na całym świecie.