Pokątnik złowieszczek - wygląd, charakterystyka

Pokątnik złowieszczek to duży owad o czarnym, wydłużonym ciele, należący do rodziny czarnuchowatych. Posiada on drobne punktowanie głowy, a także przedplecza. Chrząszcz ten posiada również bardzo długie czułki. Dorosłe osobniki są aktywnie głównie nocą oraz wydzielają odstraszające substancje zapachowe, jeśli poczują się zagrożone.

Zwalczanie pokątnika złowieszczka

Pokątnik złowieszczek z reguły nie powoduje dużych szkód, ponieważ jest to gatunek rzadko występujący i uważany za zagrożony. Jeśli jednak chcemy się go pozbyć powinniśmy zadbać o to, aby nasze domu nie były zawilgocone. Dodatkowo można użyć preparatów przeznaczonych do zwalczania chrząszczy. Warto także zadbać, aby nie miały one dostępu do mąki oraz chleba, gdyż właśnie nim żywią się w hodowlach. Ważne jest też zadbanie o to, aby nie rozwinęły się larwy pokątnika.

Pokątnik złowieszczek - występowanie

Pokątnik lubi przebywać w miejscach ciemnych i wilgotnych, jak stajnie, piwnice, cmentarze i magazyny. Dodatkowo można spotkać go w miejscach, w których znajduje się mąka, jak na przykład spiżarnie. Pokątniki często zasiedlają obszary w pobliżu nor królików i gryzoni, ponieważ żywią się ich odchodami.