Roztoczek domowy - wygląd, charakterystyka

Roztoczek domowy należy do stawonogów z rzędu roztoczy i może mieć od 0,30 do 70 milimetrów. Jego ciało ma owalny kształt, jest szerokie i ma biały kolor. Wzdłuż ciała wyraźnie widać prześwitujące plamki stanowiące jego układ pokarmowy. Jego szczecinki są intensywnie piórkowane i wychodzą ze środka przewężenia.

Zwalczanie roztoczka domowego

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się roztoczków domowych, a jeśli połączy się kilka z nich, istnieje większa szansa na zażegnanie problemu. Przede wszystkim należy wietrzyć pomieszczenia i pościel, a także przeglądać produkty spożywcze, w których może się on znajdować. Roztoczki uwielbiają wilgotność osiągającą nawet 90 procent oraz wysoką temperaturę, dlatego środkiem do walki są przeciwieństwa tych dwóch zjawisk.

Roztoczek domowy - występowanie

Najpowszechniej roztoczki domowe występują w magazynach zbożowych oraz miejscach, gdzie tego rodzaju przechowywane są w dużych ilościach. Warto jednak podkreślić, że można je również spotkać w materacach łóżek, produktach zielarskich i w tytoniu, a także w tapicerowanych meblach. Pozbycie się go jest ważne ze względu na zdrowie oraz w trosce o wygląd mebli czy innych przedmiotów.