Gazowanie spuszczela cena, cennik. Ile kosztuje fumigacja? Koszty w 2023 roku

Bardzo często drewno użytkowane do budowy więźby dachowej lub całego domu jest atakowane przez korniki. Te zniszczenia mogą obejmować różne elementy i wymagają szybkiego działania. Pamiętajmy o tym, że korniki mogą niszczyć każdy rodzaj drewna. W takiej sytuacji niezbędne jest zastosowanie fumigacji domu. Ile kosztują te usługi? Od czego zależy cena fumigacji domu? Co trzeba wiedzieć?

Fumigacja domu

Fumigacja domu jest też nazywana gazowaniem. To jedna z najpopularniejszych metod zwalczania szkodników drewna. Podczas całego procesu, stosuje się silnie toksyczny gaz, który zabija szkodniki znajdujące się w drewnie. Do fumigacji domów wykorzystuje się fosforowodór PH3. Istotne jest to, że czynności wymagają zabezpieczenia budynku. Fumigacja domu lub innego obiektu jest wykonywana przez specjalistów z doświadczeniem i wiedzą. Ten zabieg zazwyczaj jest przeprowadzany w kilku etapach. Czas trwania zależny jest z pewnością od wymiarów budynku, kubatury, pogody itp.

Ile zapłacimy za fumigację domu?

Bardzo ważne jest to, że cena fumigacji domu jest zależna od wielu kwestii. W każdym przypadku koszty są ustalane indywidualnie. Specjaliści dokonują oględzin porażonego budynku. Mają za zadanie zbadać uszkodzenia, które spowodowały szkodniki. Ponadto, określają też ilość potrzebnego fosfowodoru do gazowania. Nie bez znaczenia jest ilość dni potrzebnych do wykonania zadania.

Co dokładnie wpływa na koszty fumigacji domu? Najistotniejsze aspekty to:

  • wielkość domu,
  • stopień porażenia domu przez szkodniki,
  • kształt dachy, domu, budynku,
  • wysokość domu,
  • ilość zużytego gazu w procesie fumigacji,
  • przewidywana wilgotność powietrza i warunki pogodowe.

Jak widać, nie ma jednoznacznej ceny takich usług. Specjaliści dokonują oględzin w danym miejscu i wskazują nam, z jakimi kosztami musimy się liczyć. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie. Fumigacja domu jest często jedynym ratunkiem przed szkodnikami drewna. Postawmy na sprawdzonych specjalistów, którzy działają sprawnie i dokładnie.