Domowe sposoby na korniki (szkodniki drewna) – czy istnieją i są skuteczne?

Drewniane wyposażenie bądź różnorodne elementy naszych domów, mieszkań, altan czy tarasów to ich najpiękniejszych ozdoby. Pomimo tego, że drewno uważne jest za jeden z najbardziej ekskluzywnych, trwałych materiałów budowlanych, czasami zdarza się, że atakują go różnorodne szkodniki, które żywią się nim, zostawiając nieestetyczne wżery osłabiające całą konstrukcję. Czy domowymi sposobami można zwalczyć szkodniki drewna? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Domowe sposoby na zwalczanie szkodników w drewnie

Domowe sposoby przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Należy jednak na samym wstępie zaznaczyć, że wszelkie powszechnie znane zabiegi wykonywane na własną rękę mają bardzo niską, bądź praktycznie zerową skuteczność działania. Pomimo usilnych starań, wykonując domowe sposoby walki ze szkodnikami w drewnianych elementach naszych domów czy mieszkań, nie będziemy w stanie im zaszkodzić. Terpentyna, cebula czy inne domowe sposoby powinny być zastąpione przez radykalne kroki profesjonalnych firm, które wykonują takie zabiegi jak fumigacja i żelowanie.

Profesjonalne zabiegi na walkę z drewnianymi szkodnikami

Korniki czy spuszczel pospolity to najpopularniejsze szkodniki, które napotkać możemy w drewnianych elementach. By skutecznie „namówić” je do opuszczenia ukochanych kawałków drewna, profesjonalna firma stosuje metodę fumigacji oraz żelowania.

Fumigacja drewna

Proces fumigacji drewna polega na zwalczaniu szkodników poprzez substancje chemiczne w formie dymu, gazu bądź pary. Popularną nazwą używanych substancji to fumigant. Bardzo często w celu zwalczenia niechcianych „lokatorów” w drewnie używa się bromku metylu, który coraz częściej zastępowany jest nowoczesnymi substancjami wykazującymi mniej szkodliwe oddziaływanie na środowisko naturalne. Fumigacja jest niezwykle skutecznym, efektywnym zabiegiem, cechującym się neutralnością dla odkażanego materiału.

Żelowanie drewna Xilix

Specjalistyczny żel nanoszony jest na drewniane elementy, w którym żerują szkodniki. Preparat Xilix Gel wnika w głębokie warstwy drewna, dbają jednocześnie o bezpieczeństwo drewnianych belek, mebli, blatów czy innych elementów. Żel o białym zabarwieniu, które z czasem się ulatnia, doskonale radzi sobie z drewnianymi szkodnikami. Produkt jest całkowicie bezpieczny dla człowieka.

Jeśli więc pragniesz cieszyć się zdrowym, solidnym i trwałym drewnem w swoim domu, postaw na profesjonalne zabiegi, które w mgnieniu oka pomogą rozprawić się z powstałym problemem. Do dzieła!